Yüz şeklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında bir yenilik olan Bio-Expander; yapısal özelliğinin sahip olduğu elastikiyet sayesinde cilt altında kolaylıkla yerleşerek son derece natürel bir görüntü elde edilmesini sağlar. Dünyanın en büyük Hyalüronik Asit üreticisi olan FİDİA FARMACEUTİCİ nin Hyalüronik asit molekülüyle sinerjisi sayesinde, Bio-Expander, maksimum kalitede ve saflıkta bir cilt altı ürünü olup protein ve nükleik asit içermediği içinde son derece sağlıklı ve güvenilir özeliğe sahiptir.
Bio ExpanderBio-Expander 3 değişik molekül ağırlıüındaki Hyalüronik Asidin kombinasyonuyla oluşturulmuştur. (1 M Dalton,2 M Dalton. 1 ve 2 M Dalton HA lar cildin volumünü ve yapılandırılmasını sağlarlar; . 500 K Dalton ise serbest olarak dağılarak cildin anında nemlendirilmesini ve hücrelerin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Komplex de değişik uzunluklardaki zincirlerden oluşan HA molekülleri sayesinde çok düşük miktarda bağlayıcı ajan kullanımı sağlanmıştır.
(BDDE) ÖZELLİKLERİ:
monofazik
Anında Hidratasyon etkisi
Kolay yayılabilen
Yumuşaklık
Mikrokanüller sayesinde kolay uygulanması.
Cildi hemen nemlendirir, volümetrik etki sağlar ve cilde flexibilite kazandırır.
27 G (40MM) lik Mikrokanüllerle uygulanan Bio-Expander cilt altında biyouyumluluk esası dahilinde yayılarak, cilde doğal bir volüm kazandırır. Fazla miktarda su bağlaması nedeniyle cildin naturel hareketlerini bozmadan yayılım gerçekleştirir. Ürünün yumuşaklık özelliği cilde doğal bir flexibilite sağlar.
Uygulama Alanları:
Yanak boşlukları, alın kenarları, yüzün volüm gerektiren alanlarındaki boşluklarda, çene ovali, zigomatik bölgelerde rahatlıkla uygulanmaktadır. (Ayrıca dekolte, el üstleri ve alın da da volümetrik etki açısından uygulanma özelliğine sahiptir.)
Ciltte doku yenilemesi sağlayan cerrahi operasyonlardan çekinenler artık Bio-Expander ile gençleşecek. Bio-Expander; cilt altına kolaylıkla yerleşerek deforme olan dokuları destekliyor, hacim kazandırıyor, üstelik doğal bir görüntü elde ediliyor.
Yüz seklinin dengeli volümetrik yapılandırılmasında bir yenilik olan Bio Expander; cilt altında kolaylıkla yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları destekliyor, hacim kazandırıyor üstelik sonuçta natürel bir görüntü elde ediliyor. Üstelik cildiniz asla bir operasyon izi taşımıyor. Bio-Expender, protein ve nükleik asit içermiyor. Düz ve çapraz bağlara bir arada sahip bir ürün. Yanak boşlukları, alın kenarları, göz çevresi çukuru ve çene ovalinin yanı sıra dekolte, el üstleri
ve alında da volümetrik etki açısından uygulanabiliyor. Konsantre içeriğinden dolayı da tüm konsantre ürünler gibi çok daha az miktarda kullanılarak aynı etkiyi yaratabiliyor.
Cilt sorunlarını sadece yaşlılıkla gelen sorunlar olarak ele alamayız. Bu sorunlar akne, leke, yara izleri, kılcal damar sorunları yaşlanmayla direkt bağlantılı olmayan, psikolojik, genetik,
çevresel şartlardan oluşan sorunlardır. Bunları elbette uygun ürünler kullanarak, cildin temizliğini ihmal etmeyerek ya da izler için uygun lazer tedavileri yaparak tedavi edebilirsiniz.
Cilt yaşlanması engellenebilir mi?
Yaşlılık dediğimiz süreçle bağlantılı olan kısım; cildi nemli, gergin, parlak tutan ve bağ dokularımızda mevcut hylüronik asitin 20-30’lu yaşlarda azalmasıyla direkt ilgilidir. Nemli olmayan, direnci
zayıflayan cilt matlaşır, kırışır ve sarkar. Yanaklar yer yer çöker, hatta dudaklar incelir. Lazer esaslı birçok tedavi yöntemi oluşmuş sorunların etkisini hafifletmek içindir. Henüz bu sorunlar
oluşmadan yaşlanma sürecini geciktirmek içinse IAL sistem ve daha ileri bir versiyonu olan Bio Expander’dan yararlanabilirsiniz. 25’li yaşlardan itibaren cilde nem, parlaklık kazandıran
sarkmaları önleyen hücreler azalır. Bunları kırışıklık ve çökmeler görülmeden yerine koyarsak yaşlanma sürecini yavaşlatmış oluruz. Bio-Expander bu amaca hizmet eden en son yeniliklerden biridir.
Bio-Expander yeni bir buluş mu?
Bio-Expander yüzde 100 saf ve konsantre hyalüronik asittir. Bu buluşa kadar hyalüronik asit elbette kullanılıyordu, kimi cilt serumlarında, kırışıklık tedavilerinde, tıpta hücre yenileme (doku rejenerasyonu) alanında kullanıldığı gibi; ortopedi alanında diz, omuz, kıkırdak dokusu yenilemeye yardımcı enjeksiyonlar olarak da birçok alanda kullanılıyor. Bio-Expander farklı olarak volüm ve nemlendirme olanağı daha yüksek bir formülle ve yüzde 100 saf olarak üretildi, bu sebepten çok daha az miktarı daha uzun süre anti-aging etkisi sağlamaktadır, volüm ve gençlestirme etkisini bir arada yapabilen mevcut tek içeriktir.
Anti-aging’te yep yeni bir kullanım alanı
Bio-Expander’in IAL Sistem versiyonu;
20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine
uygulanabilir. IAL Sistem versiyonu hacim değil nemlilik ve parlaklık içindir. Herhangi bir cilt sorununuz olmasa dahi sadece daha canlı parlak ve gergin bir cilt için uygulanabilir. Bio-Expander ise
hem cildin görünen yüzeyini yenileme, nemlendirme ve ışıltı kazandırma hem de elastikiyet kaybı, doku erimesi, yüzdeki çökmeler gibi volüm ihtiyacı olan bölgelerde kullanılmaktadır.