Cilt yenileme uygulamaları lazerlerle birlikte yeni bir boyut kazanmıştır. Cildin yaşlanmasındaki ana neden dış etkenlerin etkisi ile cildi sağlam tutan kolajen dokudaki yıpranmadır. Cildin yaşla beraber kendini onaramaması yaşlanmaya neden olur. Ciltteki gevşeme önce ince kırışıklıklar, daha sonra derin kırışıklıklara neden olur. Yaşlanmadan en çok ve en erken eller ve yüz nasibini alır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer, derin kırışıkları düzeltmeye yardımcı, sıkı, yeni ve genç bir cilt oluşumunu destekleyen güvenli ve etkili bir lazerli cilt yenileme yöntemidir. Çalışma prensibinde; istenmeyen dokuyu buharlaştıran, yüksek yoğunluklu karbondioksit lazeri kullanır. Fraksiyonel karbondioksit lazerin daha hızlı iyileşme süresi sağlayan kısmı çalışma özelliğidir. Bu teknikte binlerce mikroskobik ısı kolonu cildin derinine inerken, zarar görmüş eski cilt hücreleri temizlenir; genç, parlak ve sağlıklı yeni hücrelerin gelişimi desteklenir.

Sadece yüz çizgi ve kırışıklıkları için değil aynı zamanda boyun, dekolte ve el gibi diğer cilt bölgelerine de uygulanabilir.