Temiz,bakımlı,sağlıklı, biyolojik yaşından daha genç görünen bir cilt her bayanın arzusudur.Ancak yaş ilerledikçe,hücre yenilenme ritminde ve hormonal salgılarda azalmalar ve kayıplar oluşur.Cilt bir yandan da dış etkenlere, serbest radikallere daha duyarlı hale gelir.Cildiniz Sd-Beauty Academy ekibinin uzmanları tarafından en doğru şekilde üstün teknolojiye sahip cihazlar ile analiz edilir.Uzmanlarımızca analiz işlemleriniz tamamlandıktan sonra hijyenik ortamda dermokozmetik ürünler ile cildin yapısına ve ihtiyacına yönelik kolajen ve fibronektin sentezini aktive eden bakımlar tek seanslık ya da kür şeklinde programlar halinde uygulanır.

AKNE BAKIMI
Akneye eğilimli, sivilcelenme ve sebore sorunu olan ciltlerin tüm sorunlarını çözmeyi amaçlayan yüksek performanslı bir cilt bakımıdır.Anti-oksidan ve anti-bakteriyel etkiye sahip ürünlerimiz ve uygulamalarımız problemli ciltlerde,siyah nokta ve akne(sivilce) problemlerinin gerilemesine yardımcı olur.Derideki sebum düzeyini regüle eden güçlü bitki bileşimleri ve yapılan uygulamalar gözenek sıkılaşmasında ve küçülmesinde etkilidir.Sivilceli deri devamlı ve düzenli bir bakım gerektirir.Yağlı ve problemli derinin sebum üretimi dengelenir.Gözenekler bütünüyle temizlenir ve antienflamatuar ve dezenfektan içerikler cildin yağ salgılamasını kontrol altına alır,cildi nemlendirir,rahatlatır cildinize temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

KOLAJEN BAKIMI
Collagen (Kolajen) Cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, sacları ve tırnakları güclendiren doğal bir Aminoasittir. Collagen insan vücudunda cilt, sac, tırnak ve eklem kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80′ ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit iceren bir protein maddesidir. Kolajen birbiri üzerine sarılmış 3 zincirden meydana gelir. Herbir zincir 1400 amino asit uzunluğundadır. 3 aminoasidin tekrarlanması ile dengeli bir yapı oluşur. 3. amino asit gliserindir ve icerde kalır. Dışarıda ise proline ve hidroksiproline bulunur. Vücudumuzdaki tüm proteinlerin 1/4′ ü kolajendir. Kolajen moleküler telleri şekillendirerek tendonları ve boşlukları güclendiren, cildin ve iç organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir.Kemikler ve dişler de kolajene eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek iskelet ile buluşmalarını sağlar. Vücutta bu derece önemli fonksiyonlar oluşturmasına karşın cok basit bir proteindir.

Taze ve sağlıklı kolajen cildimizin dış tehditlere karşı korunmasında ve genç güzel görünmemizde yardımcı olur. Ancak Kolajen bazen cok kolaylıkla zarar görür. Bilimadamları Kolajendeki azalmanın ciltte gözle görülür kuruluk, kırışıklık ve donukluk yarattığını buldular. Yıllar geçerken, cildimiz güneşin etkisi (Foto Yaşlanma ya da Photoaging olarak tanımlanıyor.) ile yaşlanıyor. Aslında cildin yaşlanmasında Foto Yaşlanma’nın payı hemen hemen %90 olarak belirlenmiştir. Cildin En Üst tabakası “Epidermis” olarak bilinir. Epidermis cildin bütünlüğünü sağlayan 3 tabakadan oluşur. Kolajen Foto Yaşlanma sonucu tükenirken, Epidermis dokusu da canlılığını kaybeder. 3 Tabaka birden sarkmaya ve catlamaya başlar ve cöker.

Ciltteki kırışıklıklar, sac ve tırnaktaki yıpranmalar, eklemlerdeki zayıflamalar vücuttaki doğal Kolajen miktarı ve hyaluronik asit miktarı azaldığında, yani yaşlanmaya başladığımızda ortaya cıkar. Bu sebeple yaşlandıkca azalan bu proteinin alınması cok önemlidir. Kolajen bu acığı kapatmak icin kullanabileceğiniz bir besindir. Yorgun ve yıpranmış ciltler kesin sonuç getiren desteğe ihtiyaç duyar. Cilt yüzeyinde oluşan ince mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların azaltılabilmesi, cildin kolajen üretiminin sağlanmasıyla gerçekleşebilir. En önemli kolajen tipleri ; I ve III’ üncü türlerdir. Kolajen III ; cilde sağlıklı bir görünüm verir. İlerleyen yaşlarla birlikte kaybolmaya başlayan kolajen III ile birlikte uygulanan Kolajen I de cildin pürüzlü bir hal almasına ve esnekliğini kaybetmesine neden olur. Cildin yeniden esnekliğini kazanması ve pürüzsüzleşmesi için ancak Kolajen III ile Kolajen I birlikte uygulanmalıdır.Yaptığımız uygulamalar elastikiyet problemi olan ciltlerde lifting etkisi yapar. Estetik cerrahisinin giderek yaygınlaştığı günümüzde, Kolajenin nanoteknolojik ürünler ile cilde alınması bu alana güçlü bir destek olmuştur. Kolajen takviyesi estetik ve güzellik icin gercekleştirilen Kolajen maskeleri gibi uygulamaların gercekçi bir dahili kullanım sekli olarak cildi doğal yoldan doldurup sıkılaştırarak yüz hatlarını belirginleştiren ve doğal bir estetik sağlayan ürün takviyesidir.

LEKE BAKIMI
Kendinizi güvende ve güzel hissetmenin en önemli etkeni lekesiz,ışık saçan bir ten rengine sahip olmaktır.ELURE’un gelişmiş renk açıcı teknolojisinin daha açık renkli,daha ışıltılı ve lekesiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Cildin renginden sorumlu olan melanin oldukça dayanıklı bir bileşendir ve yok edilmesi neredeyse imkansızdır.Bu nedenle,piyasadaki diğer pek çok uygulama melaninin üretimini durdurarak,melanin oluşumunu hedef alır ki bu yavaş ve etkisiz bir işlemdir.DERMA ROLLER nanoteknolojik ürünlerle kombine edilerek kullanıldığında yapılan uygulamalardaki sonuçlar memnuniyet vericidir.
Derma Roller cilde hiçbir zarar vermeden kollajen,elastin ve hyalüronik asit üretimini stimüle eden ve tüm cilt katmanlarının rejenerasyonunu arttırmada üstün bir kabiliyeti olan devrimci bir medikal cihazdır.

Derma Roller silindirik bir tamburun etrafına dizilmiş 192 adet iğneden oluşur.Derma Roller cilde uygulandığında silindirik tambur üzerindeki iğneler cilttemikrokanallar açar.Bu kanallar cildin altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir.

Derma Roller ile bir bölge üzerinden yıldız şeklinde ortalama 6-10 kez geçilir.Aynı bölgeden 6-10 defa geçildiğinde 1 cm2’de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır.Açılan bu mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içerisinde ,herhangi bir iz bırakmaksızın derinin elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır.Bir başka açıdan bakacak olursak,20 dakika boyunca ,deri altına açık binlerce kapı elde etmiş oluruz.Derma Roller ile yapılan çalışmalarda kozmetik bir ürünün ,Derma Roller’ın açtığı mikrokanallardan uygulandığında,normal bir uygulamaya göre 1000 kat daha fazla cilde geçiş yaptıkları

DERMAROLLER;

 • Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesini sağlar,
 • Kollajen oluşumunu artırır,
 • Kan dolaşımını artırır,
 • Ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar,
 • Vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir(göz altı hariç)
 • Yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine dayanmaktadır.

Dermaroller cilt bakım ürünlerinin de etkisini arttırır, oluşan deliklerden aktif maddelerin cilt altına emilimi artar. Deri delikleri açıldığından kremler ve bakım ürünlerindeki aktif maddeler normal de olduğundan 1000 kat daha fazla emilir.Dermaroller cilt bakım ürünlerinin faydasını arttırması ile;

 • Cilt bakım ürünlerinin etkisi ve emilimi daha da artar,
 • Yeni kollajen oluşumunu uyarır,
 • Derideki kan akımını arttırır,
 • Birikmiş ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar,
 • Yaşlı kuru cildin yenilenmesini sağlar,
 • Çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, skarların, sellülitin, lekelerin ve büyük deliklerin azalmasını sağlar ve daha fazlası…..

DERMAROLLER AVANTAJLARI

 • Ağrılı değildir.
 • Vücudun her bölgesinde; yüz, boyun, sırt hatta kafada bile uygulanabilir.
 • Medikal kullanım için yüksek kaliteli çelik iğneler alerji yapmaz.
 • Maliyeti birçok uygulama çeşidine göre daha azdır.
 • Yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine dayanmaktadır.
 • Dermaroller iğneleri dört değişik çap ve boydadır.
 • 0.25 mm iğneler bakım ürünlerinin daha fazla emilimini sağlar.
 • 0.5 mm dermaroller,
 • Yüz deri rejenerasyonu (gençleştirme),
 • Kırışıklık azaltma,
 • Yaşlılık önleme,
 • Güneş hasarının giderilmesi için kullanılır.
 • 1 mm Dermaroller
 • Sellülit azaltma,
 • Çatlak azaltma ve yok etme,
 • Deri ve yüz gençleştirme kırışıklık azaltma,
 • Cilt lekelerinin giderilmesi.