Fue , dikişsiz, acısız, iz bırakmayan, gündelik hayatı etkilemeyen saç ekim tekniğidir.

FUE tekniği özelikleri

Ensede şerit biçimde çizgi kalmaz.
Kılların alındığı alanda uzun süre hissizlik duyusu olmaz.
Uygun vücut bölgelerinden kıl köklerinin nakline olanak tanır.
Greftlerin çıkarıldığı alanda hızlı iyileşme görülür.
Profesyonelce uygulandığına saçlar doğal ve dolgun görünümlü olur
FUE yönteminde saç ekimi dört temel adımda yapılmaktadır.

Donör alandaki kıllar işlem öncesinde 2 mm uzunluğunda kısaltılır.
Özel bir cerrahi aletle (0.5-0.9 mm çapında iğneler) saç kökleri çıkarılır.
0.8-0.9 mm çaplı silindirik aletlerle kanallar açılır.
Donör alandan alınan saç kökleri, istenilen bölgeye yerleştirilir.
Saç dökülmesi

günümüzde hemen her erkeğin kabuslarından biridir. Yaşlanma, hormonal bir takım değişiklikler ve ailesel yatkınlık gibi pek çok faktör kellik ya da saç dökülmesine neden olabilir. Bunların dışında yaşanan bir kaza veya yanma sonucunda da saçlarımızı kaybetmiş olabiliriz. Ama korkmayın, saç ekimi günümüzde ileri teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanıyor. Örneği yanık veya travma sonrası meydana gelen saç kaybı için cerrahi girişim rekonstrüktif amaç taşıdığından ötürü masraflar sağlık sigortası tarafından karşılanabiliyor. Böyle durumlarda saç ekim merkezlerinden ziyade hastanelere başvurmakta fayda var.
Saç Ektirmeye başlamadan önce iyi bir araştırma süreci geçirmeniz tavsiye edilir. Çünkü pek çok saç ekimi yöntemi var. Sizin için uygun yöntemi bulmak faydanıza olacaktır. FUE, Saç Nakli, FUT en yaygın ve en çok başvurulan saç ekimi yöntemleridir. Bu yöntemlerde erkeklerde veya kadınlarda kullanılabilir. Saç dökülmesi erkeklerde 20-25 yaş sonrasında görülür. Bayanlarda ise genelde 35 ve 40 yaşları arasında gözlemlenir.

FUE Saç Ekim Yöntemi (Özeti)

Ekim yapılacak olan saçların ense bölgesinden tekli, ikili veya daha fazla kıl kökü içeren deri adacıkları şeklinde alınması yöntemidir. İngilizce ?Follikül Unit Extractionun?in kısaltmasıdır. Alınan deriler çok küçük olduğundan kısa sürede kendiliğinden iyileşir, ense bölgesine herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez. Alınan bu deri adacıkları saç ekimi yapılacak bölgede açılan küçük yuvalara yerleştirilerek saç ekimi gerçekleştirilir.

KAŞ EKİMİ

Kuşkusuz yüzümüzde en etkili ifadeyi veren gözlerimizden sonra kaşlarımızdır. Kaşlarda yapılan en küçük değişiklikler bile yüz ifadesinde ciddi farklılıkların oluşmasına sebep olmaktadır.

Kaş ekimi, kaşların yanlış biçimlendirilmesi sonucunda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesinde ve dökülen kaşların tedarik edilmesinde uygulandığı gibi yara, yanık, ameliyat ve dikiş izlerinin kapatılmasında da tercih edilmektedir. Sebebi her ne olursa olsun kaybedilmiş olan kaşların yeniden oluşturulması ya da mevcut kaşların yoğunlaştırılması, kalınlaştırılması ve istenilen estetik formda biçimlendirilmesi kaş ekimi ile mümkündür…Unutulmamalıdır ki, azalan ve dökülen kaşların yerine yeni kaşların çıkması mümkün olmadığından, kaybedilen kaşları telafi etmenin tek yolu kaş ekimidir.

Kaş ekimi hastanın estetik açıdan istediği görüntüye uygun kaş şekline karar verilmesi ile başlar ve lokal anestezi altında uygulanır. Kaş ekimi tıpkı saç ekimi gibi iki kulak arasındaki ense bölgesinden alınan ve dökülmeyen genetik kodlara sahip saç köklerinin kaş bölgesine ekilmesiyle gerçekleştirilir. Saç köklerinin temin edileceği alan traş edilir ve kökler bu alandan Fue yöntemiyle tek tek alınarak ekim yapılacak bölgeye nakledilir. Saç köklerinin alındığı alanda ise hiçbir iz kalmamaktadır. İşlem sonrasındaki ilk bir hafta içerisinde ekim yapılan alanda hafif pullanmalar olabilir. Birinci haftanın sonunda pullanmalar ortadan kalkacaktır. Alınan köklerin doğası gereği kaşlarda belirli sürelerde uzama olabilir. Bu nedenle kaşların belirli aralıklarla kısaltılması gerekebilmektedir. Bu dönem köklerin kaş bölgesine adapte olma sürecidir. Ekimden sonra 4 ila 6 ay arasındaki süreçte kaşlarda dökülme olabilir. Bu dökülmenin ardından kaşlar yeniden çıkacaktır. 6 ayın sonunda ise kaşların şekli tamamıyle oturmuş olacaktır.