Yıllar geçtikçe yaşlanma kaçınılmaz sonuçtur. Sigara içmek, çevresel faktörler, stres ve hızlı geçen seneler vs. cildimizi yaşlandırır. Öncelikle cilt renginde değişme, sağlıksız ve mat bir görüntü sonrasında dolgunluk hissinin kaybolması, oluşan ince kırışıklıkların derinleşerek yerleşmesi. Genç yaşlardaki ciltlerde görülen parlak ve sağlıklı görüntünün nedeni doğal olarak cilt de bulunan hyalüronik asit’tir. Yirmili yaşlardan sonra hyalüronik asit’in ciltteki düzeyinin azalmaya başlaması sonucu deri elastikiyeti azalır ve bu durum kırışıklıkların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biridir.
Gençlik AşısıDokular için rejenerasyon programı

ŞİMDİKİ ZAMAN İÇİNDE VAR OLMAK RENEWING AESTHETICS (ESTETİK YENİLENME)
Bu sistem, bugün için cildin biyo-revitalizasyonu (canlandırılması) alanında var olan en gelişmiş yöntemdir.
Hyalüronik Asitin endojen yoğunluğu, yaşın ilerlemesiyle azalır: Bu yüzden yaşlılığın etkilerini azaltmak için önerilen ve mümkün olan müdahale, bir dış destekle HA miktarını yükseltmektir.
IAL SYSTEM projesiyle bütünleşen oto-kros linkat biyo-sentetik Hyalüronik Asit, son derece etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.
Bu yöntem (Dokuların Rejenerasyon Yöntemi), IAL SYSTEM’e ait iki formatın sinerjik kullanımına dayanmakta. Böylelikle müdahale edilen alanın fizyolojik koşullarıyla uyumlu olabilecek en iyi sonuç alınıyor.

HEDEFLER:

CİLTTEKİ HA MİKTARINI ARTTIRMAK ZAMANLA YÜKSEK MİKTARDA KALMASINI SAĞLAMAK
Cildin canlandırılması
Yeniden yapılandırılması
Doğal şekilde nemlenmesi
Kolojen ve elastin aktivitesinin artması
Serbest radikallerin etkilerinin azaltılmasını benzersiz IAL SYSTEM kullanılarak elde edilir.
Cildin yaşlanmasını önlemek ve yavaşlatmak için en önemli unsur, genel fizyolojik duruma ve sağlıklı yaşam koşullarının sağlanmasına özen göstermektir.
Dokuların Rejenerasyon Yöntemi, IAL SYSTEM (Biyo-sentetik Hyalüronik Asit) ile bir ilk müdahale adımı (bir veya iki seanslık) öngörmektedir. Böylelikle cilt dokusunda hızlı hidratasyon ve güçlü bir etki hedeflenir. Sonraki aşamada IAL SYSTEM – ACP uygulanır; böylelikle su açısından zengin olan ortamda ağır ve uzun süreli bir degradasyon elde edilir ve zaman içersinde Hyalüronik Asit dereceli olarak ve kesintisiz olarak salınır.
IAL SYSTEM’İ KAÇ YAŞINDAN İTİBAREN YAPTIRABİLİRİM?
Cildinizin desteğe ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz anda doktorunuz ile IAL SYSTEM (Gençlik aşısı) ile ilgili görüşmeye hazırsınız demektir. Doktorunuz size muayene sonrasında yapılması gerekenler ve protokol hakkında önerilerde bulunacaktır.

IAL SYSTEM PROTOKOLÜ NEDİR?
NORMAL CİLTLER İÇİN :
İlk seans IAL SYSTEM
İkinci seans (15 gün sonra) IAL SYSTEM ACP
Üçüncü seans (ikinciden 30 gün sonra) IAL SYSTEM ACP

KURUMUŞ VE/VEYA ÇOK YAŞLI CİLTLER İÇİN
İlk seans IAL SYSTEM
İkinci seans (15 gün sonra) IAL SYSTEM
Üçüncü seans (ikinciden 30 gün sonra) IAL SYSTEM ACP
Bu genel olarak önerilen protokoldür. Uygulamayı yapacak doktor muayene sonrasında hastanın değerlendirilmesiyle birlikte maksimum etkiyi sağlamak için seans sayısında ve sıralamasında değişiklik yapabilir.

SÖZ KONUSU PROGRAMLARIN HER BİRİNİN 3-4 AYDA BİR TEKRARLANMASI GEREKİR.

Ial System ACP (oto kros-linked polimer), patenti Fidia Farmaceutici’ye ait bir üründür. Intra ve inter moleküler (moleküller arasında ve içersinde) ester bağları aracılığıyla retiküle biyosentetik Hyalüronik Asitten oluşur: Dolayısıyla doğal Hyalüronik Asitin bütün özelliklerini taşıyan yeni bir polimerdir ama kalıcılığı belirgin ölçüde yüksektir. Ial System ACP için dış kimyasal maddelerden yararlanılmaz; su bulunan ortamlarda dış bağlar kopar ve biyointeraktif Hyalüronik Asitin salınımı gerçekleşir.
Bu nedenle Ial System ACP zamanla etkisi artan, biyostimülan etkili slow-release (ağır salınımlı) biyorevitalizan bir üründür. Biyolojik uyumu mükemmeldir ve hidratasyon sağlayarak cildin esnekliğini arttırıp yüzün gerçekten gençleşmesine neden olur.

IAL SYSTEM
LONG ACTING BİYOREVİTALİZASYON
IAL SYSTEM, sodik tuz Hyalüronik Asit temelli bir medikal araçtır. Apirojen, viskoelastik, saydam bir solüsyon halinde 1,1 ml lik ve 0,6 ml lik tek kullanımlık şiringalar içersinde yer alır.
IAL SYSTEM Hyalüronik Asit, biyosentetik orijinlidir; yoğunluğu % 1,8, moleküler ağırlığı ise yaklaşık bir milyon Dalton kadardır. Standardize üretim patenti Fidia’ya ait sterilizasyon ve arıtma proseslerinin birleştirilmesiyle, biyointeraktivitesini değiştirebilecek düzeyde kimyasal modifikasyon içermeyen doğal polimere eşdeğer bir Hyalüronik Asit olarak üretilir.
Deri altına enjekte edilmesiyle birlikte ideal bir fizyolojik ortam oluşturur ve hücresel işlevleri uyarır.
Yüksek hidratan etkisi sayesinde dokuları tümüyle doğal bir şekilde sıkıştırır, dolgunlaştırır ve esnekleştirir. Ayrıca fibroblastları da uyararak deri altı matrisinde rejenerasyon sağlayan bir etki yaratır; böylece cildin yaşlanmasını engeller; genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

DÜZELTİLMESİ ZOR KIRIŞIKLAR
Düzeltilmesi zor kırışıkların bulunması halinde, deri altı dolgu maddesini enjekte etmeden 10-15 gün kadar önce, Ial System infiltrasyonunu ayırma tekniğiyle uygulamak yararlı olabilir. Nitekim Ial System, konsantrasyonu sayesinde yapısı bozulmuş kolajen elyaflar arasındaki boşluğu korur ve dokularda yeni kolajen elyaflarının normal düzenine yardımcı olarak mükemmel bir onarım prosesi başlatır. Böylelikle daha sonra uygulanacak dolgu maddeli estetik müdahale için en iyi koşullar yaratılmış olur.
VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNDE UYGULANIR?
Tüm cild tiplerinde yüzde, boyunda, dekoltede ve ellerde uygulanabilir. Bu bölgelerdeki problemlerin çözülmesinde önemli etkileri olan bir yapısı vardır. En önemli kullanım alanı antiaging uygulamalardır.
IAL SYSTEM NEDEN GÜVENLİDİR?
Medikal Estetik Hyalüronik Asit uygulamaları, cildin yaşlanma sürecini gerileterek cildin daha genç bir yapıda olmasını ve bu cilt yapısının da geçen zamanla daha sağlıklı kalmasını sağlar. IAL SYSTEM’de hiçbir yabancı molekül içermeyen SAF halde Hyalüronik Asit vardır. Bunlar cilt dokusunun gençlik veren komponentlerini uyararak onların yeniden üretimini sağlar. Cilde saf Hyalüronik Asit verilmesi hem doktor hemde hasta açısından son derece güvenilir ve faydalı bir uygulamadır.
SONUÇLAR NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR VE NASIL BİR DEĞİŞİKLİK GÖZLENİR?
2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin tonusunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam sonucu hastanın durumuna göre de değişmekte olup tedavi süresince hastanın bol miktarda su içmesi, beslenme ve yaşam tarzına özen göstermesi tavsiye edilir. Sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı tedavinin başarısını ve kalıcılık sürecini arttıran adımlardır.
YAN ETKİLERİ VARMI? KİMLERE UYGULANMAZ?
Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyona bağlı kızarıklık, eriterm vs. olabilir. Uygulamadan sonraki 2 saat içerisinde bu etkiler kaybolur. İğneye yüksek hassasiyeti (Hipersensibilite) kişilerde uygulanmaz. (Bu tüm enjeksiyon uygulamaları için geçerlidir.)